Misja Diamond Pilates

Nauczanie pilates jest niezwykłą drogą, w której nauczyciel staje się uczniem swojego podopiecznego. Dar pomagania innym przy pomocy swoich umiejętności i talentów jest wartością samą w sobie. Praca z klientem umacniająca poprzez poprawę kondycji i samopoczucia jest nieoceniona jak diament. Wierzymy, że harmonia ciała, ducha i umysłu jest naturalnym prawem każdego człowieka. W kontakcie i pracy z drugim człowiekiem kładziemy nacisk na empatię i życzliwość. Słuchając z czym do nas przychodzi możemy skutecznie pomagać swoim klientom.

Celem Diamond Pilates jest pomaganie innym w powrocie i/lub utrzymaniu doskonałej sprawności i pogody ducha. Jesteśmy otwarci na drugiego człowieka. W pilatesie najkorzystniejsze jest podejście indywidualne, gdyż można dostrzec wszystkie niuanse, które warunkują efekt wykonanej pracy. Dlatego oferujemy sesje indywidualne i w duecie. Niemniej widząc potrzebę pracy w małych grupach, organizujemy kameralne zajęcia grupowe dla 3 do 4 osób. Praca w takiej grupie nadal ma charakter skoncentrowany na potrzeby jednostki, a przy tym jest wspólną i inspirującą praktyką z integracją kilku osób jednocześnie.

Diamond Pilates istnieje od 2004. Został stworzony przez dwie siostry, Ilonę i Bożenę Włodarczyk. Powstaliśmy, gdy w Polsce pilates nie był znany, stąd też była potrzeba kształcenia się za granicą. Z zamiłowania i chęci dotarcia do źródła tej metody kończyłyśmy szkolenia w różnych szkołach, aby w przyszłości stworzyć Akademię, w której będą uczyć się i zdobywać doświadczenie przyszli instruktorzy pilates. Po kilku latach od rozpoczęcia działalności Studia powstała Akademia.

Od ponad dziesięciu lat program Akademii Diamond Pilates jest wykładany z bardzo dobrym wynikiem. Zadaniem i celem Akademii jest budowanie społeczności, która „mówi“ wspólnym językiem Pilates i ma na celu najwyższe dobro drugiego człowieka. 

Cały czas prężnie się rozwijamy – zarówno Studio, jak i Akademia. W naszym Studio pracują osoby, które ukończyły szkolenia w Akademii Diamond i chcą tą wiedzą z entuzjazmem i zaangażowaniem dzielić się z innymi.

Gorąco zapraszamy do współpracy w szerokim zakresie naszej działalności.

Nasze motto brzmi:

„ Szlifuj ruch i formę jak Diament“