Kurs instruktora pilatesu w Warszawie

stacjonarnie i on-line

  Filmy z ćwiczeniami

TERMINARZ SZKOLEŃ

Część I
Średniozaawansowana

obejmuje program podstawowy i średniozaawansowany
Mata + Reformer + Krzesła

Zapisy do 24 lutego 2023

1) 11 – 12 marca

2) 15 – 16 kwietnia

3) 13 – 14 maja

4) 17 – 18 czerwca

5) 15 – 16 lipca

Część II
Średniozaawansowana

obejmuje program podstawowy i średniozaawansowany

Cadillac + Beczki

Zapisy do 3 marca 2023

1) 25 – 26 marca

2) 22 – 23 kwietnia

3) 27 – 28 maja

4) 24 – 25 czerwca

5) 22 – 23 lipca

EGZAMINY:
19 – 20 maja 2023

1 – 2 grudnia 2023


O SZKOLENIACH

Dlaczego warto wybrać kurs instruktorski pilatesu u nas?

Jesteśmy pierwszym profesjonalnym Studiem Pilates w Polsce, które działa od 2004 roku, a szkoleniem instruktorów i instruktorek pilates zajmujemy się od 2008 roku. Nasza wyspecjalizowana kadra instruktorska to certyfikowani nauczyciele renomowanych szkół Pilates, którzy stale rozwijają swoje umiejętności. Ilona Włodarczyk jest autorką programu szkoleniowego Akademii Diamond Pilates, i razem z Bożeną są autorkami cykli inspirujących warsztatów dla instruktorów. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu kurs instruktora pilates przebiega w motywującej i przyjemnej atmosferze, a opracowany przez nas program kursu pilates spełnia wymagane międzynarodowe standardy. Na zajęciach kursu instruktora pilates kierujemy się życzliwością i empatią, dzięki którym możemy skutecznie pomagać naszym klientom, co jest dla nas największą wartością.

Miejsce szkolenia na instruktora pilates: Warszawa

Wierzymy, że dzięki naszemu nauczaniu ty też odkryjesz język Pilates, który harmonizuje umysł, ciało i duszę i będziesz mógł nieść dalej jego przesłanie. Kursy instruktorskie pilates prowadzone są w małych grupach, gdyż uważamy, iż w szkoleniu pilates najważniejsze jest indywidualne podejście, które pomoże każdemu dostrzec wszystkie niuanse niezbędne do niesienia pomocy w osiągnięciu lub utrzymania sprawności oraz uzyskania pogody ducha.

Profesjonalne szkolenia pilates

Akademia Diamond Pilates oferuje szkolenia dla instruktorów stacjonarnie i online. Prowadzimy kompleksowe szkolenie pilates w Warszawie. Nasz trzyczęściowy modułowy kurs pilatesu możesz dostosować do swoich potrzeb i wziąć udział albo w pełnym szkoleniu na instruktora pilates lub w interesujących cię modułach.

Pełny kurs instruktora pilatesu obejmuje kilka modułów. W ramach kompleksowego szkolenia, które składa się na kurs instruktora pilatesu, weźmiesz udział we wszechstronnym szkoleniu modułowym. Każdy moduł kursu instruktorskiego pilates to ćwiczenia na innym sprzęcie na danym poziomie zaawansowania. W ramach każdej z trzech części kursu pilates można wziąć udział w Szkoleniu Kompleksowym (pełne szkolenie) lub w Szkoleniu Modułowym obejmującym wybrane przez studenta/kę moduły danego szkolenia: Matę, Reformer, Krzesła, Cadillac, Beczki. Po każdej części Szkolenia Kompleksowego student/ka podchodzi do egzaminu.

Certyfikat Kursu INSTRUKTOR PILATES – PROGRAM KOMPLEKSOWY ŚREDNIOZAAWANSOWANY

Kurs Pilates na poziomie średniozaawansowanym składa się z dwóch części: części pierwszej średniozaawansowego kursu instruktora pilates (ćwiczenia obejmujące Matę, Reformer, Krzesła) i drugiej średniozaawansowanego kursu instruktora pilates (Cadillac, Beczki). Po ukończeniu obu części średniozaawansowanych (części I i II) i zdaniu egzaminów po każdej części kursu pilates, otrzymuje się Certyfikat Instruktor Pilates – Program Średniozaawansowany.

Certyfikat Kursu INSTRUKTOR PILATES – PROGRAM KOMPLEKSOWY ZAAWANSOWANY

Po ukończeniu poziomu zaawansowanego (części III) i zdaniu egzaminu otrzymuje się Certyfikat Instruktor Pilates – Program Zaawansowany.

W przypadku udziału w modułach szkolenia, po każdym z nich można podejść do egzaminu. Po ukończeniu wszystkich modułów obu części średniozaawansowanych i zdaniu egzaminów otrzymuje się Certyfikat Kursu Instruktor Pilates – Program Średniozaawansowany. Po ukończeniu wszystkich modułów części zaawansowanej i zdaniu egzaminów otrzymuje się Certyfikat Kursu Instruktor Pilates – Program Zaawansowany.

Akademia Diamond Pilates oferuje także szkolenie BRIDGE ŚREDNIOZAAWANSOWANE. WIĘCEJ INFORMACJI

Ilona Włodarczyk
– autorka programu szkoleń

instuktor pilatesu Ilona

Misja Dimond Pilates

Diamond Pilates Warszawa

Zaplanuj swoją edukację
– tekst o szkoleniach

Szkolenia w Diamond Pilates

 STRUKTURA SZKOLEŃ

struktura szkoleń - infografika

(KLIKNIJ W OBRAZ, ABY POWIĘKSZYĆ)

 

OPIS PROGRAMU SZKOLEŃ

KAŻDE SZKOLENIE OBEJMUJE 2 ETAPY:

ETAP 1 – SPOTKANIA WEEKENDOWE

Spotkania w grupie szkoleniowej prowadzone przez autorkę programu szkoleń ADP, Ilonę Włodarczyk. Podczas spotkań uczymy się wykonywania ćwiczeń i dokładnie omawiamy ich technikę. W zależności od poziomu szkolenia, poruszamy także tematy takie jak anatomia, biomechanika, zasady Pilates, prawidłowa postawa, prowadzenie lekcji grupowych i indywidualnych oraz komplementarność systemu Pilates praktykowanego na wszystkich rodzajach sprzętów.

ETAP 2 – ZALICZENIA POSZCZEGÓLNYCH ZADAŃ

Każdy uczestnik/czka otrzymuje Kartę Zadań, na której zbiera podpisy pod kolejnymi wykonanymi zadaniami. Czas na zaliczenie wszystkich zadań to 1 rok (w przypadku kompleksowego szkolenia na poziomie zaawansowanym – 1,5 roku). Poniżej przedstawiamy na czym polegają zadania. Po zrealizowaniu wszystkich zadań student/ka może podejść do egzaminu. Po pozytywnym zdaniu egzaminu, otrzymuje się certyfikat.

Zadania – część średniozaawansowana i zaawansowana:

PRAKTYKA WŁASNA

Uczestnik/czka szkolenia poświęca określoną ilość czasu na praktykę ćwiczeń omawianych na szkoleniu we własnym zakresie. Dzięki temu ma przestrzeń na poczucie poszczególnych ćwiczeń w swoim ciele i udoskonalenie umiejętności ich wykonywania w swoim tempie.

TRENING W CISZY

Polega na zaprezentowaniu ćwiczeń z repertuaru Pilates na danym sprzęcie lub macie osobie prowadzącej szkolenie. Demonstracja ćwiczeń odbywa się „w ciszy”, nie jest niczym przerywana. Dopiero po zakończeniu nauczyciel/ka omawia z ćwiczącym/ą uwagi dotyczące treningu. Student/ka otrzymuje nagranie treningu, aby dokładniej przyjrzeć się swojej praktyce.

FILMY I LITERATURA

Student/ka poświęca określoną ilość czasu na zgłębianie tematu szkolenia poprzez wyszukanie i czytanie książek, artykułów czy oglądanie filmów. To zadanie pozwala zgłębić najbardziej interesujące zagadnienia, jak i dokładniej zbadać tematy, które są trudniejsze do opanowania dla studenta/ki.

OBSERWACJE

Nauka prowadzenia zajęć poprzez obserwację lekcji w profesjonalnym Studio Pilates. Pozwala na zgłębienie zagadnień związanych z układaniem programu lekcji, modyfikowaniem ćwiczeń odpowiednio do potrzeb danego klienta czy stosowaniem różnego rodzaju wskazówek do ćwiczeń.

NAUKA KLIENTA I PREZENTACJE

Polega na przeprowadzeniu serii lekcji dla danego klienta/ki (może to być członek rodziny, koleżanka czy klient/ka w miejscu pracy). Pracę przeprowadzoną z klientem/ką przedstawia się w prezentacji. Student/ka otrzymuje modelową prezentację do wypełnienia i wytyczne do jej wykonania. Przygotowaną prezentację omawia się przedstawiając ją osobie prowadzącej szkolenie.

PROWADZENIE LEKCJI

Student/ka prowadzi lekcje indywidualne i grupowe. Po lekcji jest czas na omówienie sposobu prowadzenia zajęć i jej programu. Student/ka zyskuje doświadczenie prowadzenia lekcji oraz informację zwrotną od osób ćwiczących na temat swoich mocnych stron i wskazówek, nad czym warto popracować.

DOTYCZY TYLKO SZKOLEŃ KOMPLEKSOWYCH

UMIEJĘTNOŚCI UCZENIA I PRAKTYKI

Praca zespołowa będąca uzupełnieniem szkolenia. Polega na wykonaniu zadań w grupie szkoleniowej w celu przybliżenia tematów, które są dla studentów/ek większym wyzwaniem. W części zaawansowanej szkolenia to zadanie jest realizowane przez lekcje mistrzowskie.

DOTYCZY TYLKO SZKOLEŃ KOMPLEKSOWYCH NA POZIOMIE ZAAWANSOWANYM (CZĘŚĆ III)

LEKCJA INDYWIDUALNA I OBSERWACJE W GRUPIE SZKOLENIOWEJ

Spotkanie grupy szkoleniowej, na którym każdy z uczestników/czek bierze udział w indywidualnej lekcji prowadzonej przez Master Nauczyciela/kę, którą obserwują pozostałe osoby z grupy.

SPOTKANIA MENTORSKIE

Sesje indywidualne z Master Nauczycielem/ką. Na spotkaniach są omawiane postępy w procesie nauki i przyswajania programu, praktyki własnej i umiejętności uczenia według potrzeb studenta/ki.

WEBINAR

Potrzebujesz więcej informacji?

Zostaw swojego maila w formularzu, a prześlemy Ci darmowy WEBINAR o szkoleniach w Akademii Diamond Pilates.

Dowiesz się:

  • co zawiera program oferowanych przez nas szkoleń i które z nich najlepiej odpowie na Twoje aktualne potrzeby
  • na czym polega nasz unikalny program, dzięki któremu zdobędziesz dużo profesjonalnej wiedzy i wyćwiczysz praktyczne umiejętności niezbędne w pracy instruktora
  • jak wyglądają szkolenia, jaka panuje na nich atmosfera oraz czego możesz się spodziewać dołączając do zorientowanej na rozwój społeczności studentów Akademii
  • jakie dokument otrzymasz po ukończeniu szkolenia i kiedy wydajemy certyfikaty

 

Webinar prowadzi
Master Teacher
Ilona Włodarczyk

CENNIK SZKOLEŃ

cennik kursów na instuktora

W celu rezerwacji miejsca na szkoleniu należy opłacić 30% wartości szkolenia (I rata) w terminie 5 dni od wysłania formularza.

Pozostałą część (II rata) należy uiścić najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem szkolenia.

Istnieje możliwość zapisania się na jeden modół, na część modułów, lub na całość.

Jeśli chcesz zapłacić w ratach, napisz do nas: Akademia@DiamondPilates.pl.

Wpłaty należy dokonać na konto:
ING Bank Śląski
11 1050 1025 1000 0022 8561 1279
SWIFT CODE/BIC CODE: INGBPLPW
W tytule przelewu należy wpisać:
„Rata I, nazwa szkolenia oraz imię i nazwisko”.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia z przyczyn niezależnych od siebie.

Zwrot kosztów w przypadku rezygnacji ze szkolenia
1. Zwracamy 50% kosztów szkolenia, gdy student/ka zgłasza rezygnację więcej niż 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

2. Student/ka ponosi całkowity koszt szkolenia, gdy zgłasza rezygnację 14 lub mniej dni przed
rozpoczęciem szkolenia.

REFERENCJE

Niezbędna teoria została przedstawiona w atrakcyjny sposób. Wstęp teoretyczny nie przyćmił jednak części praktycznej, która stanowiła właściwą niezwykle rozbudowaną część szkolenia. Dzięki zastosowaniu aktywnych metod, angażujących wszystkich uczestników, przyswojoną teorię można było sprawdzić w praktyce, szybko weryfikując ewentualne błędy. Założone przed rozpoczęciem szkolenia cele zostały zrealizowane, a otrzymane podręczniki z dużą ilością zdjęć cały czas są pomoce dają duże wsparcie.
 

Agnieszka

Super atmosfera, wysoki poziom wiedzy osoby szkolącej. Barwne i bardzo profesjonalne prowadzenie szkolenia.

 

Ania

Współpraca z Iloną, jej zaangażowanie i wiedza pomogły mi odkryć swój własny potencjał i upewniły mnie, że uczenie Pilatesa jest moją drogą.

 

Monika

I fell in love with Pilates. I believe that it is an amazing base for a correct and strong body.
During the course I learned to work from my mind and to listen to my body. Understanding the movement made me feel I can do anything.
I started a new journey with Ilona. Her experience and professionality is a gift. She gave me a lot of tools and made me feel confident with the world of Pilates. I will never forget that she believed in me and did not let me give up.
My advice to future students is that you need time and patience, do not hurry up. Be committed.

Inbal

Po szkoleniu w Akademii Diamond Pilates trening na macie stał się dla mnie przejrzysty, logiczny i bardzo dobrze zorganizowany. Zbudowałem fundamenty i szacunek do własnych ograniczeń. Szkolenia w ADP to szkolenia dla wymagających i szczerze zainteresowanych tematem. Polecam z całego serducha 🙂

 

Patryk

I have been a passionate Pilates practitioner for years. Moving to Poland in 2017 as an expat I decided to turn my hobby into a professional knowledge. Since I didn’t know anybody nor the Pilates scene, I was researching via web for the best Pilates studios in Warsaw. I noticed very quickly that Diamond Pilates Studio is the best choice as the owners are extremely experienced and have opened the first professional Pilates studio in Poland.
Through my work with Ilona I started to think about the movement more and in depth. Also my understanding of the Pilates principle and each exercise has improved drastically. I’ve discovered new possibilities and I’ve gained confidence in my body.
I am grateful that I chose Diamond Pilates Studio & Academy for my education and can recommend it to all interested students and say that quality should always be your priority in education.

 

Katarina

Szkolenie Kompleksowe dało mi pokorę do większej pracy. Podczas kursu wprowadziłam nowe elementy do swojej pracy nad ciałem, zwróciłam uwagę na detale, nad którymi ciągle muszę pracować. Dostrzegłam też jak praca na macie uzupełnia się w pracy na sprzęcie.

Danuta

ABSOLWENCI

Zobacz listę absolwentów ADP

Instruktor

Kraj pochodzenia

Miasto

Data uzyskania certyfikatu

Kwalifikacje

Kontakt

Bakic Katarina Chorwacja Zagreb 4. 02. 2019 Mata kbakicvujicic@gmail.com
Citkoylu Oruk Fatma Turcja Izmir 4. 02. 2019 Mata fatmaoruk@hotmail.com
Kaźmierczak Miłosz Polska Warszawa 23. 05. 2021 Program kompleksowy średniozaawansowany milosz.kazmierczak.milo@gmail.com
Pawlik Kasia Polska Józefów 23.05.2021 Program kompleksowy średniozaawansowany

kasia.pawlik@outlook.com

Tomaszewski Patryk Polska Warszawa 25. 05. 2022 Program kompleksowy zaawansowany patrykgapa@interia.pl
Wilczek-Pasikowska Ewa Polska Warszawa 26.11.2021 Program kompleksowy średniozaawansowany ewa.gutpasikowska@gmail.com
Wiśniewska Danuta Polska Rybnik 25. 05. 2022 Program kompleksowy zaawansowany fizjoterapiadw@gmail.com
Yahav Inbal Izrael Netiv HaAsara

23. 05. 2020

8.06.2021

Mata zaawansowana

Reformer zaawansowany

inbalyahav1@gmail.com

Studio i Akademia Diamond Pilates
ul. Powsińska 106
02-903 Warszawa
ING Bank Śląski: 11 1050 1025 1000 0022 8561 1279
ING SWIFT CODE: BPLPW

Godziny otwarcia Studio:

Pon, Wt, Czw, Pt: 8:00 - 21:00
Sobota: 9:00 - 15:00

Godziny otwarcia Recepcji:

Pon, Pt:  9.00-15.00
Wt, Czw: 15.00-20.00

Środy: Studio nieczynne

+ 48 664 352 117